Aktualności

Kiermasz bożonarodzeniowy za nami

Pragniemy podziękować wszystkim- mieszkańcom naszej miejscowości, rodzicom, nauczycielom uczniom oraz przyjaciołom szkoły za wsparcie naszej inicjatywy poprzez zakup ozdób i słodkości świątecznych 🎄❄️ Dziękujemy również tym osobom, które przygotowały dekoracje oraz rodzicom za ciasta✨ Pieniądze, które udało się zebrać, zostaną przekazane na potrzeby naszych uczniów oraz cel charytatywny♥️ Dziękujemy ✨♥️

Świąteczna Akademia w naszej szkole

Za nami wyjątkowe, pełne ciepła i wzruszeń spotkanie świąteczne, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Był to czas bliskości, radości i wspólnego przeżywania magii Bożego Narodzenia. Szczególne miejsce w programie miał występ najmłodszych dzieci, które w niezwykle ujmujący sposób zaprezentowały święta u babci i dziadka. Nie były to typowe jasełka – była to opowieść pełna rodzinnego ciepła, prostych gestów i miłości, która przypomniała nam, jak ważne są relacje i wspólnie spędzony czas. Wspólne kolędowanie, składanie serdecznych życzeń, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem oraz ugoszczenie świątecznymi potrawami sprawiły, że mogliśmy poczuć prawdziwą wspólnotę. Dzięki temu, że byliśmy razem, panowała atmosfera jak podczas wigilii w domu – pełna życzliwości, spokoju i wzajemnej troski. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego wyjątkowego wydarzenia. Takie chwile pokazują, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale przede wszystkim wspólnota ludzi bliskich sobie nawzajem.

Rozstrzygnięcie konkursu „Jesień w obiektywie”

Uczniowie mieli za zadanie uchwycić piękną, złotą, polską jesień w obiektywie

✨

Wszystkie oddane prace były wyjątkowe oraz pokazujące kreatywność autorów

🍂

Oprócz nagród za udział, w każdej kategorii wybrane zostały trzy miejsca:

Przedszkole oraz klasa 0

🥇

Kaja I.

🥈

Liliana Z.

🥉

Marysia K.

✨

Klasy I-III

🥇

Kamil S.

🥈

Zosia S.

🥉

Antek K.

Klasy IV-VIII

🥇

Nikola S.

🥈

Emilia Z.

🥉

Ola K.

Gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom

Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w konkursie

Organizatorzy

To Mikołaj, to Mikołaj Święty niesie nam prezenty

W naszej szkole zawitał wyjątkowy gość, którego zarówno dzieci jak i dorośli wyczekują caaaały rok. Św. Mikołaj przywiózł wiele prezentów i wywołał uśmiech na wszystkich twarzach. Uczniowie odwdzięczyli się wierszami, tańcami oraz piosenkami. Mikołaju! Do zobaczenia w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego spotkania: Radzie Rodziców, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły.

Dzień Tolerancji oraz Dzień Życzliwości

Dzień Tolerancji oraz Dzień Życzliwości to święta szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na całym świecie. W tych dniach warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do innych. Jak możemy świętować ten dzień? Najlepiej uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. MY- nauczyciele oraz uczniowie stworzyliśmy łańcuch życzliwości oraz plakat „ŻYCZLIWYCH”.

Ps. Dobro wraca

„ZDROWE ŻYCIE I PIERWSZA POMOC”

Uczniowie klasy I w ramach innowacji „ZDROWE ŻYCIE I PIERWSZA POMOC „zrealizowali już trzy moduły podczas, których poznali właściwości oraz pyszny smak warzyw i owoców. Stworzyli piramidę żywienia, poznali tajniki zdrowego gotowania i z głową pełną wiedzy zaprojektowali swój pyszny posiłek. Podczas zajęć wychowania fizycznego potwierdzili, że RUCH TO ZDROWIE, a aktywność fizyczna powinna być obecna w życiu od najmłodszych lat.

Nie możemy się doczekać kolejnych aktywności związanych ze zdrowiem

Sukces naszych uczennic w Gminnym Konkursie Recytatorskim

18 listopada w Szkole Podstawowej w Rozborzu odbył się gminny konkurs recytatorski „Strofy mi bliskie”, podczas którego uczniowie prezentowali wiersze o zabawnej tematyce

Naszą szkołę reprezentowały:

Helena Lewandowska , która w kategorii klas I-III zdobyła III miejsce

Zuzanna Sawa, która w kategorii klas VII-VIII zdobyła II miejsce

Lena Gryczman, która otrzymała nagrodę za udział w konkursie

Serdecznie gratulujemy zdobytych nagród oraz talentu recytatorskiego

Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie

Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania to wydarzenie, którego celem jest promowanie znaczenia pierwszego posiłku dnia jako źródła energii i nawiązywanie zdrowych nawyków żywieniowych. Z tej okazji klasy I-III spotkały się by wspólnie rozpocząć dzień porcją witamin.

#szkolapromujacazdrowie

Do góry