Jesteś tutaj:

Miesiąc: czerwiec 2026

Gminny Konkurs „Mistrz Czytania ze Zrozumieniem 2026 dla klas I–III

W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs „Mistrz Czytania ze Zrozumieniem 2026”, skierowany do uczniów klas I–III. Wydarzenie zgromadziło miłośników czytania, którzy z ogromnym zaangażowaniem i starannością zmierzyli się z przygotowanymi zadaniami. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, nauczycielom za wysiłek włożony w przygotowanie uczniów oraz za wspaniałą atmosferę towarzyszącą konkursowi. Miło nam poinformować, że dyplomy za udział oraz za zajęcie I, II i III miejsca wręczył uczestnikom wójt naszej gminy Pan Daniel Krawiec wraz z Panią Dyrektor Magdaleną Sieniawską – Węgrzyn. Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom konkursu. Każdy z Was wykazał się wiedzą, wytrwałością i piękną postawą, dlatego zasługujecie na wielkie brawa!

Z dumą informujemy, że naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klasy III – Igor oraz Kamil, którzy godnie prezentowali swoją klasę i społeczność szkolną. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów oraz wielu fascynujących spotkań z książką. Niech czytanie zawsze będzie źródłem wiedzy, radości i inspiracji!

Szkoła Promująca Zdrowie

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie w bieżącym roku szkolnym szczególną uwagę poświęcamy ważnemu i aktualnemu problemowi, jakim jest cyberprzemoc oraz hejt… Za nami zajęcia poświęcone tej tematyce. W ich trakcie psycholog szkolny przedstawił uczniom prezentację oraz filmy ukazujące skalę zjawiska, jego konsekwencje oraz sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia w sieci.

W drugiej części zajęć uczniowie, pracując w grupach, przygotowali własne gry planszowe, które mają edukować w zakresie przeciwdziałania hejtowi i cyberprzemocy.

To nie koniec naszych działań w tym obszarze – wierzymy, że wspólna praca i rozmowa pomogą budować bezpieczne i życzliwe środowisko zarówno w szkole, jak i w przestrzeni online.

Do góry